CHRÁM

HARMONIE

ŠKOLA KNĚŽEK HARMONIE

Cesta Vědomé Ženy

Vše, co se děje kolem Tebe, je obrazem tvé vlastní mysli, tvého vnitřního světa, jak jej vnímáš a jaký ho chceš mít. Můžeme žít v hojnosti a dostatku.

Naší přirozeností je mít vše potřebné ke svému životu. Nevěříš tomu? Zamysli se! Jak používáš svůj dar?

Uvnitř každé z nás se nachází BOHYNĚ, která nám poskytuje nekonečné možnosti. 

Přijď ji znovu probudit a otevřít se tak své síle. Znovu objevit svůj nekonečný zdroj moudrosti, znovu zapálit svůj Oheň tvořivosti, znovu ucítit svou vnitřní empatii a soucit, znovu se propojit s Velkou Matkou Zemí, zacítit své kořeny a vědomě žít svůj život na plno a ještě víc.

Proč se vydat na tuto cestu?

 • Ukážeme Ti , jak prožívat svůj život na plno.
 • Jak žít v tzv. ”Extázi Každého Okamžiku”
 • Konec s přežíváním a živořením.
 • Naučíš se, jak léčit sama sebe i své okolí.
 • Naučíš se, jak vytvořit posvátný prostor, obřad nebo oslavu.
 • Propojíš se se svou vnitřní moudrostí a uvolníš tak prostor pro svou vnitřní Bohyní, se kterou pak budeš tvořit a tvořt a tvořit……..
 • Propojíš se s ostatními stejně smýšlejícími ženami, které pro Tebe vytvoří rodinu, kde se budete navzájem podporovat a inspirovat.
 • Užiješ si mnoho radosti, hodně smíchu, nějaké ty slzy očisty také příjdou.
 • Budeš v bezpečném prostoru, kde začneš objevovat sebe samu.

Co znamená být KNĚŽKOU?

 • Bytí kněžkou má v dnešní době zcela jiný rozměr, než jak si jej představujeme z minulosti, z filmů a bájí.
 • Dnes to hlavně znamená být ženou, která pečuje o sebe a svůj prostor, o Matku Zemi.
 • Péče o sebe neznamená jen být krásná a dobře oblečená, žít v přepychovém domě a jezdit superfárem.
 • Důležitá je i vnitřní stránka, které se říká duchovní. Je to o vnitřní síle a vyrovnanosti ženy. Po mnoho let a možná i staletí a tisíciletí, naše tělo a duše slýchá, co vše nesmí a nemůže, Co se nehodí a co je špatné na našem chování. To nám velmi ubírá na možnosti být sama sebou a být tak silná a hlavně beze strachu se projevit. O tom jaký nátlak na nás v dnešní době vyvíjejí média nemusím ani mluvit.
 • Takže bytí KNĚŽKOU v dnešní době je hlavně o tom, znovunalézt svou vnitřní sílu, svou vnitřní Bohyni a dokázat vytvářet svět kolem sebe plný radosti, krásy a bezpečí nejen pro děti, ale i ostatní blízké bytosti.
 • Je to pradávný ženský archetyp, moudrá žena v nás – TA, KTERÁ je propojená se Zdrojem, ta, která miluje Velkou Matku, ta, která je spojená se svým Božstvím a cítí ho v každé Bytosti. Ta, která drží posvátný prostor, ta, která zná mysterium života a smrti, ta, která miluje život a všechny jeho podoby.

  V této době je kněžka v nás navíc TA, KTERÁ SE NAVRACÍ DO SVÉ SÍLY A TA, KTERÁ SE ROZPOMÍNÁ…

  Můžeme se rozpomenout SPOLU…..

 • Prostupuje do všech prostor bytí - kuchařka ,vychovatelka, učitelka, prodavačka, zahradnice, matka, manželka, babička, ale i politička či právnička, samozřejmě malířka, zpěvačka, sochařka…. Ano, zde hlavně potřebujeme energii KNĚŽEK HARMONIE, aby se vše dalo dalo do pořádku.

 

Je to náboženství?

 • V našem pojetí nemá nic společného s náboženstvím. Není třeba se modlit v určitý čas na určitém místě, i když se samozřejmě řídíme určitými pravidly jako jsou fáze Měsíce, roční oslavy a životní etapy.
 • Takovou modlitbou kněžky je už jen povšimnuti si právě rozkvetlé rostlinky, každy nádech v údivu nad krásou a něhou, každy projev úcty, lásky a laskavosti.
 • Není to touha pomoci, je to stav bytí v kráse, lásce s otevřenou náručí, beze strachu a s důvěrou, bez bolesti. Kněžky jsou hlavně inspirací a nechávají se inspirovat vším, co přichází.
 • K Bohyni se  nelze modlit jako k ikoně, jak jsme zvyklí. Její projevení je neustále se měnící, ale zároveň je neustále kolem i vně nás.
 • Nejde o uctíváni , ale zejména o uvědomění si, že je možné být v Jejim Chrámu neustále. Neboť Jejím Chrámem je hlavně naše tělo.  A  vše, co se děje pak není předmětem zázraku, ale nedílnou součástí bytí. 

 

Na naší cestě budeme pracovat se třemi důležitým učeními.

NA CO SE JEŠTĚ MŮŽEŠ TĚŠIT:

 • Kruh sdílení - dochází k hlubokému učení na základě propojení se, k vytvoření bezpečného místa, kde můžeš projevit vše co přichází nebo to, co jsi tak dlouho držela v sobě vypustit.
 • Budeme pracovat s archetypy DÍVKY, MILENKY, MATKY a MOUDRÉ ŽENY - jak se projevujÍ v našich životech, jak nás ovlivňují a jak je můžeme prožívat a užívat si jejich darů. Projdeš všemi potřebnými přechodovými obřady, které tak velmi chybí v našich životech.
 • Naučíte se dovednostem kněžky - práce se živly VZDUCHEM, OHNĚM, VODOU a ZEMÍ. Díky propojením se s těmito světutvářejícím energiemi vejdete do hlubokého kontaktu se Zdrojem - Bohyní.
 • K hlubokému propojení budeme také pracovat, meditovat, tančit v přírodě. Budeme bubnovat na šamanské rámové bubny, zpívat a projevovat vše, co v nás dlí a čeká na znovuobjevení.
 • Léčivé rituály očištění ženské linie.
 • Léčení v kruhu žen - má obrovskou sílu.
 • Tanec života - tvé tělo ti může odpovědět na otázky či ukázat nový směr.
 • Meditace.
 • Masáže, dotekové „lázně“, oslava ženského těla.
 • Dobré jídlo a příjemná společnost

Zaslechla jsi volání, nebo jsi již několik roků na své cestě?

Možná máš trochu strach nebo jsi už vše zažila někde jinde?

Vše je neustále v pohybu a mění se.

Tak pokud jsi se dostala až sem a něco v Tobě ti říká, že to je Tvá cesta, 

ten správný oka-mžik, přidej se k nám.

S otevřenou náručí Tě vítáme a těším se na Tebe.

Vénera 

Vénera Mikulášková

 • Zakladatelka Chrámu Harmonie v Brně
 • Jedna z prvních vysvěcených kněžek CHRÁMU BOHYNĚ v Praze která prošla výcvikem Avalonských Kněžek z Velké Británie
 • Organizátorka Konference Bohyně
 • Lektorka Tance Života
 • Autorka léčivých happeningových obřadů
 • Terapeutka a návrhářka módy Žena Bohyně

www.zenabohyne.com, www.konferencebohyne.cz

+420 777 575 634

CENA:

Budeš-li přijata do roční Školy kněžek Harmonie, je třeba složit nevratnou zálohu 3500 Kč do uvedeného datumu dle varianty, kterou si vybereš níže.

Počet míst je omezen, rezervujte si místo přihlášením se níže. Na Vámi uvedenou emailovou adresu bude zaslán email s platebními informacemi. 

Bonus:

 • Spolu s kněžkama Bohyně Harmonie z předešlých ročníků se budeš moci setkávat vždy jednou měsíčně, dle stanovaného termínu, v Chrámu Harmonie v Brně, kde budeme společně sdílet naše cesty a potřeby a také budeme prohlubovat své dovednosti - to vše zdarma či za dobrovolný příspěvek na chod Chrámu.
 • Dále se také můžeš aktivně či pasivně zůčastnit veřejných či osobních obřadů s lektorkami - Vénerou a Hankou, kde se toho můžeš naučit ještě mnohem více.
 • Také pro tebe chystáme další prohlubovací semináře společně z kněžkami z Čech a Slovenska, které budou vedené zahraničníma kněžkama, zejména z bájného Avalonu, které znovuobnovily tuto tradici a otevřely toto učení i v nás. Mrkni na Glastonbury Goddess Temple.

FOTA PRO ILUSTRACI - prociťte si atmosféru

Zde si můžete přečíst co o nás napsaly jednotlivé účastnice :

Milá Vénerko, milá Haničko,
moc Vám oběma děkuji za možnost strávit víkend v kruhu tolika úžasných žen... 
za přijetí a pomoc, které se mi od vás všech právě teď dostalo ... za nový směr, kterým se mohu a chci dát.
I když se na mé současné životní situaci zatím navenek nic nezměnilo, uvnitř cítím velikou změnu, děkuji Bohyni Transformace...
Děkuji za slova "už žádný boj", i když určitě bude ještě hodně bojů, ale možná už je líp uvidím a budu to moci změnit...
Těším se, že i já jednou budu takovou silnou oporou těm, kteří to budou potřebovat a budou o to stát..
Moc ráda jsem vás potkala a těším se na další setkání ...

Objímám Vás s vděčností, že Vás mám..za Vaši podporu a lásku na naší cestě.


Děkuji našim kněžkám bohyním Véneře a Hance, za všechny změny, které se utvářejí tak jemně a nenásilně, za jejich podporu, pochopení a laskavou náruč - ...za podporu při otevírání dvěří, které jsme měly zavřené a za zavírání dveří, které nám neslouží...za zvědomění..
Cítím se s Vámi vítaná, povzbuzovaná, milovaná, přijmaná - JÁ 🙂 je mi s Vámi v Alegrii moc dobře. 

S láskou a vděčností..Miluji Vás, Bára


Poděkování za cestu spirálou života.

Milé Véneře a Hance Annael, z hloubi své duše děkuji svým vzácným průvodkyním po cestě spirálou života:
Děkuji Vám mé milé, za hlubokou a nádhernou cestu proměny, za to, že jste vytvořily bezpečný a láskyplný prostor pro sdílení a propojení všech žen v kruhu, pro vzájemnou inspiraci a hluboké prožitky sesterství se všemi ženami kruhu.

Děkuji Vám mé milé průvodkyně, že jste mi ukázaly cestu a na mé cestě jste mne bezpečně provázely, jako 2 zářící hvězdy, když jsem znovuobjevovala své vnitřní poklady, když jsem čistila a slzama nechávala odplavit a rozpustit vše staré a nepotřebné, abych se znovuzrodila jako ze semínka vyrostla v nádherný a voňavý květ, svěží a rostoucí v nové znovuzrozené síle a kráse, vědoma si darů, které začínám rozvíjet.

Děkuji Vám mé milé průvodkyně za cestu mé proměny, po které vnímám hluboké pocity štěstí, radosti a naplnění. Umíte jemně, láskyplně a přesto nekompromisně vést, abych vše mohla i nadále sama v sobě rozvíjet, ukázaly jste mi mapu, po které sama mohu kráčet a být světlem na své cestě i na cestě druhých.

Děkuji Vám mé milé průvodkyně Vénero a Hanko Annael, že jste ve mne rozsvítily nové světlo mé vnitřní síly a lásky, úcty sama k sobě, světlo radosti sama ze sebe, radosti ze všeho co dělám, zažehly jste ve mne světlo, abych uviděla svou vnitřní krásu a zároveň divokost a nespoutanost sebe sama. Děkuji Vám za tak vzácný dar, který jste mi daly. 
S láskou Lucie.


Nastup svoji cestu znovuzrození.

Není jednoduchá, ale výsledek je úchvatný.

Bude to bolet, budeš brečet, řvát, klečet na zemi nebo se smát, zpívat, létat, tančit....

Budou se ti vybavovat situace, pocity, vzpomínky, lidé na které bys nejraději zapoměla...

I taková je to cesta..

Sáhneš si do sebe, abys vydolovala to nejlepší a našla schopnosti, vědomosti, empatii, léčivou sílu a lásku.

Lásku k sobě a víru v sebe.

Vstaneš z popela jako bájný Fénix... Nádherná... Sebevědomá... Bohyně...

Děkuji dvěma ženám, které nás provází touto cestou.

Slova nedokáží popsat jaké jsou. Jsou naše a my je milujeme!

Zdena


Co mi dává Cesta spirálou? Já osobně jsem až uchvácena zjištěním, co všechno mi řekne tělo skrze tanec, nebo co všechno můžu při tanci a pohybu prožít, pocítit, pochopit a nebo jen nechat odejít třeba při Oshově dynamické meditaci a jsem ráda, že tomu všemu nemusím rozumnět, že to můžu jen pustit, když je to nachystané, že dostávám tu příležitost a můžu ji využít...za tvé a Hančiné laskavé podpory, ochrany, provázení, za to jsem moc ráda. I za to, že se můžu ptát na věsi související s pravým životem, s tím, co prožívám...a nebo naopak jen naslouchat druhým, protože se mně to také velmi často osobně týká. Prostě dělá mi velmi dobře ten prožitek všeho toho pochopení na vlastní kůži, že vlastně ani nepotřebuji cizí interpretaci - k tomu závěru nás přivedeš tím, že se nás v kole sdílení ptáš...a my si to vlastně samy formulujeme, což je velmi cené si dát ten čas a ještě se nad tím zamyslet, co ve mně z toho prožitku opravdu zůstalo - teď třeba mluvím o tom, co pro nás znamenal ten pocit uvedení na trůn ženství při Menarche...většinou si ženy pamatovaly jednu dvě věci...asi ty nejdůležitější...a hlavně ten pocit, to bylo super si pojmenovat vlastnímy slovy.

Doma mně stále nejvíce osovuje uzemňování se - propojování se zemí a hvězdou...to dělám denně...asi se musím víc uzemnit v tom vědomí, v sobě nebo jak to říct...tuhle jem tu energii netahala, jen jsem ji nechala proudit, přitékat, jen jsem to dovolila a úplně to se mnou dělalo vlny, bylo to moc zajímavé, mohutné, až by se dalo říct hmatatelné, tak jsem poděkovala, že vím, že to prostě fakt "dělám", né že si na to jen hraju nebo tak něco, jeslti mi rozumíš...když to pak prodýchávám z dělohy do srdce a do těla, tak jsem jak nafukovací panák...plná té energie, lítají mi ruce, je to moc příjemné...učím se nechávat to doznít a hned neutíkat dál...tak uvidíme, co se bude dít. ale teď jsem ráda, že jsem se konečně dostala až sem, do tohoto bodu, protože jsem nebyla nějak úplně fit jakože happy, asi to mělo smysl a snad jsem to pochopila. Nehledat pomoc venku...

Děkuji Vám oběma, Vénero  a Hanko. Jitka J.


Moje milovaná Venéro, učitelko života ve své ženskosti. Díky tvé pomoci jsem sama urazila kus cesty na svém životě. Odkryla a vyčistila jsem vše nepotřebné, stojím na vlastních nožkách, mám vše co potřebuji a po čem toužím. I můj duchovní partner je mi blízko. Život je úžasný a já jej miluju! S láskou Renata


Děkuji ti Vénero za krásný seminář. Moc se mi líbil. Byl po každý jiný a plný lásky,nádherné energie a já mohla čerpat z něho na dny méně veselé ale i dny radostné! Moc vás všechny ženy objímám a mám vás ráda všechny ženy,bohyně ,protože každá z vás mi něco dala do života. Mějte se hezky ať se vám všem daří v životě! Mám vás ráda holky a tebe Jituško také moc z celého srdíčka.Ať vše se ti daří a vytváříš pro nás a i pro tebe s takovým nábojem a energii jako doposud. Dana


Moc děkuju za krásné chvíle prožité s vámi. Byly to pro mě nádherné zážitky i prožitky. Setkání s mojí mámou při rituálech byly taky moc posilující.

Vénero udělala jsi nám to moc krásné. Vrátila jsem se mnohokrát i do dětských let.

Celý rok byl pro mě velmi silný, zažila jsem mnoho hezkých i smutných chvil. Pochopila jsem jak je důležité se starat a pečovat v prvé řadě o sebe. Poznala jsem jak silná je moje intuice atd. Zjistila jsem jak fungují přání vyslaná do vesmírů atd. Děkuji Míša

 


Milá Vénero!

Přijímám tuto skutečnost!

Celý tvůj seminář byl pro mě velmi milý, krásný, inspirující a objevný.

Za celý rok jsem udělala tolik nových kroků a rozhodnutí ve svém životě,

našla tolik nových lidí a žen a že je dobré se zastavit a rekapitulovat!

Cesta ženy je krásná, ale našim zrakům stále ještě velmi skrytá.

Tvůj projekt byl další schod, na kterém se mi otvírají mnohem větší rozhledy!

Knihy Rozkvétající žena, Rudý měsíc, Ženské příběhy a Koncept kontinua

kupuju a rozdávám a tím šířím to, co jsi v nás zasela.

Děkuji ti Pálavské probuzení a hloubku Hlubokých Mašůvek.

Děkuji ti za odvahu být sama sebou, která pomáhá i mě a jistě i nám všem... Nya

 


Vše je v pohybu a vyvíjí se,naše setkání byla radostná,tvořivá,kreativní a vždy nám dala nový impuls ,novou jiskru a hlavně pocit sounáležitosti a uvědomění,že se MÁME. Vénera,  náš opěrný kámen a tvůrce milých setkání, nám vytvářela prostor radosti,hloubky,sebepoznání a vřelých  okamžiků společně strávených .Děkuji velmi.

 
Vše se děje tak,jak má být. Cítím,že tento okamžik je nám dán,abychom si uvědomili,kým opravdu jsme.Čistíme se všichni a na povrch vyvěrají všechny vlastnosti ukryté pod povrchem,které nás omezovaly. Píšu ze své vlastní zkušenosti, přepadal mne pocit hněvu, zlosti, netrpělivosti až nasranosti (pardon) - odešel.

Jsem ráda,že jste součástí  mého života a že jsme….posílám všem lásku,ať se dotýká každé a s ní v srdci , dokážeme jít dopředu.

Děkuji vám všem,Jitulce,Aničce,mé dceři Mišce a všem, kdo vstoupil do mého života a přinesl inspiraci, poznání,které mne posunulo,pomohlo,obohatilo,či dalo facku…

Jsem ráda,že jsem tady a teď…jsme krásné,radostné,úžasné,obdivované,milované,laskavé bytosti.

Milena