CHRÁM

HARMONIE

CHŮZE PO ŽHAVÉM UHLÍ

Transformační rituál

30. 9. - 2.10. 2016

\"\"

Jestliže vás někdy lákala představa překonat svoje možnosti a zažít něco výjimečného, máte možnost. 

Nebojte se udělat toto rozhodnutí a budete odměněni nezapomenutelným zážitkem a zkušeností, která možná změní od základu to, v co jste doposud věřili. 

V rámci víkendového semináře budete poznávat svoje pravé Já a vyvrcholením bude večerní přechod přes žhavé uhlí. 

Součástí programu jsou očistné rituály, bubnování, cesta za svým osobním pomocníkem, příprava vatry, rituál chůze po uhlí a kruh sdílení.

 

Zde jsou odpovědi na pár nejfrekventovanějších otázek:

Co přináší takovýto zážitek muži-ženě? 

 • MJe to překvapivě komplexní kombinace odpovědí na všechny \"mužské\" symboly vyjádřené např. těmito slovy:  Výzva, zkouška, odvaha, hledání, zážitek. Je velmi zajímavé, že pokaždé se mi při tomto rituálu přihodilo něco nového. Když už jsem si začal myslet, že vlastně přijde něco co už znám, stalo se něco nového. A opět tak vznikl prostor k úvahám proč právě mě a proč právě teď. 
 • ŽJako žena nemám až takové výzvy jako přejít přes uhlí, teda alespoň v tom smyslu dokázat fyzicky sílu svému okolí. Tak jsem se k tomuto zážitku, dostala velmi rafinovaně. 
  Co mi to tedy přineslo a stále přináší ? 
  Oheň je pro mne síla, kterou často využívám ve svém životě ženy. Samozřejmě při vaření, tak k ohřátí se a od malička se ráda do ohně dívám. Pamatuji si, že když mě bylo 5 let, jeden moudrý starý pán mi u ohně řekl: \"když se budeš dívat do ohně, budeš mít krásné oči.\" V té době jsem to pochopila jako velkou příležitost pro rozvoj své krásy a ani jsem netušila, že tato jeho slova mi pomůžou opravdu se spojit s ohněm a tím \"díváním se\" komunikovat  s tímto elementem. Takže jsem hned na poprvé měla velkou důvěru v oheň, že mě nespálí. Přešla jsem a celý proces tohoto transformačního rituálu teprve započal. Tím, že jsem přešla, došlo ke spojení mého těla s ohněm i na fyzické bázi a já si uvědomila, jak silné je naše spojení s okolním světem a že člověk může dokázat opravdu mnoho. 

Je to nebezpečné? 

 • MNebezpeční jsme zejména sami sobě. Když najdeme pravou cestu k sebepoznávání, nemáme se čeho bát. Jestli se ptáte na nějaké zranění, tak nějaký ten puchýřek který se \"někomu\" a pouze \"někdy\" stane, neberu to 
  jako nebezpečí. Obvykle se přihodí někomu, komu má prostě jen ukázat co sám nechce vidět. Co je také zajímavé, občas se objeví na chodidle v místě, kde má člověk např. zdravotní problém. Bolesti ani upálení se bát nemusíte. Respekt před ohněm a pokora to ano, ale se strachem budeme pracovat. 
 • Ž: Nebezpečné to není. Je to hlavně o strachu ze spálení se. Oheň si uvědomujeme vetšinou jako fyzické teplo, které naše tělo cítí a bojíme se, že nás spálí. Ale v tomto případě přechodu přes uhlí jde hlavně o vnitřní oheň, který se projevuje odvahou, vůlí a samozřejmě láskou. Kdo nemá tento vnitřní oheň, často trpí absencí i těchto vnitřních kvalit. A tento přechod mu pomůže je oživit a rozpálit svůj vnitřní oheň, který potřebujeme k tomu, abychom žili šťastně a naplněně. Takže když se do toho pustíme z této vnitřní stránky, pocítíme oheň ze vnitř a ten nás nespálí. Ba naopak je možné, aby vám pomohl spálit některé vaše neduhy, které vás trápí a kterých se nemůžete zbavit, právě zevnitř. 

Proč tento iniciační rituál vlastně lidé podstupují? 

 • M: To je přece jednoduché. Může to být jeden z okamžiků v našem životě, který nás posune na naší cestě dál a o to právě jde. 
 • Ž: Myslím si, že jde o překonání sama sebe. Tím že se dostanete mimo tzv. \"realitu\", máte šanci vidět i to, co je skryté a to vám pomůže k nasměrování vašich dalších kroků a přehodnocení životních postojů. 

 

Zajímavost 

Na Srí Lance jsem se dozvěděla, že je pravidlem pro představitele vlády absolvovat tento rituál. Tím stvrzují, že jejich zájem a cíle jsou v souladu s okolním světem a také, že dotyčné osoby mají sílu a odvahu je splnit. 
Vede to nejenom k určitému sblížení s obyvateli a účastníky, ale zejména ukazuje na důležité a podstatné věci v životě. Nedovedu si představit /bohužel/, že  by celá naše vládnoucí garnitura bez rozdílu víry či politického přesvědčení předstoupila před obyvatele naší země, učinila tento nelehký krok a prožila tento transformační proces společně. Určitě by se ukázalo \"kdo je kdo\", ale zejména by každý pocítil propojení, které nás všechny spojuje. To bychom přeci potřebovali jako sůl.

PROGRAMEM VÁS PROVEDOU:

Vénera Mikulášková

 • Zakladatelka Chrámu Harmonie v Brně
 • Jedna z prvních vysvěcených kněžek CHRÁMU BOHYNĚ v Praze která prošla výcvikem Avalonských Kněžek z Velké Británie
 • Organizátorka Konference Bohyně
 • Lektorka Tance Života
 • Autorka léčivých happeningových obřadů
 • Terapeutka a návrhářka módy Žena Bohyně

www.zenabohyne.com, www.konferencebohyne.cz

+420 777 575 634

Bronislav Mikulášek

 • Jsem bytost žijící na této překrásné planetě.

 • Zatím jenom tuším odkud jsem se vlastně vzal a stále se hledám. 

 • Nejblíže mému JÁ a souznění s mojí existencí je „indiánská“ filosofie, způsob myšlení - PRAVDA. Schválně dávám do uvozovek indiánská, protože se vlastně jedná o rozpomínání se na svoje kořeny a snahu žít život v harmonii, což je v současné době a bylo vždy v minulosti přirozeností právě domorodých národů, tedy po našem „indiánů“.

Jestli mám také nějakým způsobem formulovat svoji životní filosofii, mohu říci:

„Žij ve svobodě a dávej svobodu“. 

„Dostáváme vždy více než jsme dali“.

„Cesta je život“.

 • Chůzy po žhavém uhlí jsem absolovoval již nesčetně krát a stále je to pro mě plné nových a hlubokých poznámí o sobě samém.

Hana Anael Uřídilová

 • Zakladatelka Chrámu Harmonie v Brně
 • Jedna z prvních vysvěcených kněžek CHRÁMU BOHYNĚ v Praze která prošla výcvikem Avalonských Kněžek z Velké Británie
 • Organizátorka Konference Bohyně
 • Lektorka ženských seberozvojových skupin
 • Individuální poradenství,
 • Novodobé rituály

www.navratritualu.cz

+420 607 608 658

CENA:

NA MÍSTĚ
2399 Kč
Uhradíte v hotovosti na místě 30.9.2016
PŘIHLÁSIT SE
Uhradíte v hotovosti na místě 30.9.2016

MÍSTO KONÁNÍ:

PENZION SLUNEČNICE

Seminář se bude konat v prostorách krásného penzionu Slunečnice, v Kuřimské Nové Vsi, který se nachází na samotě, uprostřed lesů a luk, v nedotčené přírodě, pouhých 35km od Brna, cca 10 min od D1.

V ceně není zahrnuta strava a ubytování. To se hradí vždy na místě dle aktuálního CENÍKU. ( Strava bude vegetariánská - pokud byste měly speciální dietní požadavky - dejte nám prosím vědět.)

FOTO A VIDEO:

\"Tanec \"Tanec \"\"\"Tanec \"\" \"\"\"\" \"\" \"\"\"Při \"Dokonce \"\"\"A \"Poslední \"Jdu\"Jiskry \"Než \"Nic\"Přešli \"\" \"\"\"\" \"\" \"\"\"\" \"\" \"\"\"\"