Tanec Života

Světlo a Stíny

Vnitřní i vnější vztahy

 

Naše ženská vášeň pro život je postavená na našich emocích a na jejich vyjádření.

Někdy je však potlačujeme a někdy z nás naopak vyletí nekontrolovaně.

Jaké by to bylo, mít tyto emoce v souznění s naším bytím?

Jak zvládnout ty přívaly nezvladatelného?

Jak se cítit šťastně s tou ženou, kterou jsem.?

Jak si užívat každých svých projevů, byť zdánlivě „negativních“?

V tomto cyklu TANCE ŽIVOTA budeme pomocí pohybu, meditací a sdílení objevovat svůj vnitřní vesmír, budeme léčit své tělo a snažit se jej znát. Zvědomíme si neše vnitřní i vnější, jaké emoce v nás vzbuzují a jaké nemoce v nás mohou vytvářet, pokud nejsou v souladu. Naučíme se, jak podpořit své samoléčení, jak navýšit svoji imunitu fyzickou i psychickou, jak rozpoznat náznaky svého těla a začít s ním tančit Tanec Života v souladu se svou životní cestou. Zacítíme svou sílu a roztančíme Odvahu Svobody v našem Životě. 

Kdy více než v této době je pro každou z nás dobré rozumět svému tělu, umět se o něj postarat a dát mu přesně to, co potřebuje. A to vše v nás je. Naše tělo a jeho systém je tak důmyslně propracovaný, že jakékoliv vychýlení z rovnováhy, je nám okamžitě naznačeno. Ale posloucháme jej? Rozumíme oněm náznakům? 

Ve staré Číně, byl lékař placen, dokud byl jeho klient zdravý. Jakmile onemocněl, platba byla zastavena, dokud nebylo obnoveno zdraví u klienta. To jak je to nyní je obrazem dnešní neznalosti, nedbalosti a hlavně nezodpovědnosti. Zcela jistě také důsledkem shonu a stresu v naší společnosti. Nevědomě se vydáváme na pospas všem možným pokusům nás léčit, místo abychom se zastavili a zaposlouchali se do hlasu svého vnitřního světa. Jsme to přeci jenom mi, kdo může této vnitřní řeči porozumět, nebo ne?

Máte obavy, že neumíte tančit, být spontánní nebo že to nevydržíte ty 3 hodiny?

  • Není to klasická lekce tance, ale spíše rozvíjení vlastního pohybu a nacházení toho, jak vlastně chci tančit. Takže se nemáte čeho bát. Žádné kroky ani choreografie. Pouze hudba Vás povede. 
  • Pokud Vám nejde spontánnost a jste perfekcionalistky nebo potřebujete, aby Vás někdo vedl, tak věřte, že se Vám to začne opravdu líbit. Ze života kolem Vás začnou mizet překážky a vy si budete proplouvat řekou života. Někdy hladce někdy divoce, ale vždy nádherně. Někdy to trvá měsíc či dva, někdy půl roku a někomu 2 roky, ale pak to přijde a vy si svůj Tanec Života budete užívat naplno.
  • Ty 3 hodiny utečou opravdu rychle. Netančíme celou dobu, ale podstatnou část. Mezi jednotlivými tanečními bloky jsou meditace či sdílení, které Vám dovolí nabrat energii pro další pohyb. Ani nebude vědět, jak to uteče 🙂

Těšíte se?

Já rozhodně ano.

Tak přijďte a rozhýbejte své vnitřní bytí, všechny své stíny.

Ty se pak promění ve světlo a to nám ukáže směr.

Kam?

To se ještě uvidí. Ale bude to jízda:-)

 

💃🏻 Jitka Vénera Mikulášková 💃🏻

Momentálně si dáváme přestávku - začneme opět v září 2024.

Pokud máš zájem, dej nám vědět.

Napiš nám svoji emailovou adresu, ať tě pak můžeme kontaktovat.